Виразні брови – одна з основних рис особи, здатна збалансувати пропорції, зробити образ стильним, привабливим. Звичайно, за умови, що вони мають правильну форму, гарно укладені. Досягти такого результату допомагає архітектура брів. Для майстрів-бровістів ця техніка є однією з основних у роботі, тому важливо детально її вивчити, розібратися в нюансах.
Що таке архітектура брів
Під цим терміном мається на увазі створення форми з використанням різних технік, методів. Серед них:
- коригування густоти – видалення зайвих волосків за допомогою нитки, воску, пінцету;
- фарбування. Використовується хна або фарба для брів;
- перманентний макіяж.
Розбираючись, що таке архітектура брів, може здатися, що складного у процесі нічого немає. Достатньо просто видалити волоски, пофарбувати брову. Але насправді дуже важливо не тільки вміти намалювати форму, а створити її з урахуванням типу обличчя, щоб усі риси виглядали гармонійно. Це ціла наука, яка включає багато тонкощів, вимагає від майстра знань, розуміння, як правильно працювати. Теорія архітектури брови включає багато положень та нюансів, розглянемо всі основні моменти покроково.
З чого складаються брови
На перший погляд не зрозуміло, які можуть бути складові. Але умовно брови поділяють на 2 частини. Перша – до зламу (тіло), друга – після зламу (хвіст).
При правильній пропорції перша частина повинна становити 2/3 від усієї довжини брови, а друга – 1/3. Причому, тіло може бути і більше, але хвіст – ndash; максимум 1/3. В іншому випадку вийде ефект втомлених чи сумних очей. Ці пропорції обов'язково потрібно дотримуватись при побудові архітектури, створенні форми брови.
Основні вимоги для симетрії
Брові розташовані на частини лобової кістки – надбрівної дуги. Вони умовно поділяють обличчя на верхню та середню третину. При цьому саму особу прийнято розділяти на 3 частини:
- перша – від лінії росту волосся до брів;
- друга – від кінчика носа до брів;
- третя – від кінчика носа до краю підборіддя.
Згідно з правилом золотого перерізу, ці три частини мають бути рівними, але така пропорція спостерігається не завжди. Через це часом непросто створити правильну форму брів. І в таких випадках на допомогу приходить наука. симетрія. Для брів вона визначається у двох площинах: по вертикалі та по горизонталі.
Симетрія по вертикалі визначається за трьома відстанями: від центру чола до початку брови, до вигину (в ідеалі повинен розташовуватися по зовнішньому краю райдужної оболонки) і до кінчика. Вони мають бути однаковими з обох боків. Якщо є відмінності, це вказує на асиметрію по вертикалі.
По горизонталі симетрія визначається верхівкою брів. Верхні точки вигину повинні розташовуватися на одній лінії за дотримання ідеальних пропорцій. Але в житті таке трапляється рідко, тому зазвичай майстрам доводиться мати справу з асиметрією по горизонталі.
Невідповідності у симетрії є причиною неоднакової форми, а також ускладнює оформлення брів. Щоб візуально вирівняти їх, збалансувати пропорції обличчя, створити гарні акуратні обриси при макіяжі, забарвленні або перманенті вдаються до такого прийому, як архітектура. Для її виконання потрібно знати деякі тонкощі, правила.